Policjanci z gwiazdami sportu i telewizji rozdawali odblaski

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu drogowego KWP w Lublinie wspólnie
z zawodniczkami MKS Lublin oraz Kabaretem Ani Mru Mru przeprowadzili akcję profilaktyczną na Dworcu Głównym PKS w Lublinie w ramach wojewódzkich działań pn. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz programu profilaktycznego „Pieszy odblaskowy Pasażer”. Podczas akcji uczestnicy rozdawali elementy odblaskowe i przypominali pasażerom oczekującym na dworcu jak ważne jest noszenie odblasków oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP
w Lublinie wspólnie z zawodniczkami MKS Lublin oraz Kabaretem Ani  Mru Mru  wczoraj na Dworcu Głównym PKS Lublin w ramach wojewódzkich działań pn. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz programu profilaktycznego „Pieszy odblaskowy Pasażer” przypominali pasażerom jak ważne jest noszenie odblasków oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Celem akcji było przekazanie odblasków osobom, które wysiadają z autobusu i poruszają się poboczem drogi, poza obszarem zabudowanym w miejscach gdzie nie ma wydzielonych chodników i  piesi bez elementów odblaskowych są niewidoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominano, że każdy pieszy który porusza się nieoświetlonym poboczem bez odblasków jest widoczny z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy posiadający elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowcy z odległości nawet 150 metrów.
Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy dostrzec pieszego i bezpiecznie go ominąć.

Ostrzegano, że pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych, są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do śmierci pieszego. Piesi zwłaszcza w okresie przedświątecznym przy wzmożonym ruchu na drogach powinni dbać o swoje bezpieczeństwo i zachować rozsądek.


Jeszcze raz dziękujemy zawodniczkom MKS Lublin oraz Kabaretowi Ani Mru Mru za to, że z nami byli i włączyli się w akcję. Dzięki nim akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów, którzy chętnie rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z gwiazdami rozdającymi odblaski i przestrzegającymi przed niebezpiecznymi zachowaniami na drodze.
żródło www.policja.pl


Warning: array_chunk() [function.array-chunk]: Size parameter expected to be greater than 0 in /home/robi12/domains/strefainformacyjna.pl/public_html/themes/portal/templates/header.php on line 10

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/robi12/domains/strefainformacyjna.pl/public_html/themes/portal/templates/header.php on line 12