XDubai najdłuższą na świecie miejską tyrolkę

nowa kolejka XLine to aż DWIE tyrolki zapewniające podwójną porcję wrażeń w dubajskiej marinie. XDubai nadaje nowy ekstremalny wymiar kolejkom tyrolskim i otwiera nową tyrolkęXLine. Znajduje się ona w kompleksie Dubai Marina i jest nie tylko najdłuższą na świecie miejską tyrolką, ale również jedną z najbardziej stromych i najszybszych tego typu atrakcji. Co więcej, ma aż 1 kilometr długości i przeszywające dreszczem nachylenie 16 stopni, przez co pozwala na przejazdy ze średnią prędkością 80 kilometrów na godzinę. XLine idzie w ślady niezwykle popularnego oryginału, który otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall nad słynnymi dubajskimi fontannami (DubaiFountain). Oparta na wcześniejszym modelu nowa kolejka XLine to dosłownie krok naprzód: jest dwa razy dłuższa, a co więcej, pary śmiałków mogą przeżyć ekstremalny, gładki i bezpieczny przejazd wspólnie, korzystając z dwóch równolegle poprowadzonych tyrolek. Nowością jest również uprząż w stylu supermana, dzięki której, podczas zjazdu przypominającego elektryzujący lot, każdy może odkryć w sobie superbohatera, frunąc z jednej z wież Amwaj w JBR na wysokości 170 metrów między drapaczami chmur i nad wodą w dół na taras kompleksu Dubai Marina Mall aż do lądowania w pobliżu oniemiałych przechodniów. 

W odpowiedzi na sukces pierwszej tyrolkiXLine, nowa wersja będzie również dostępna przez ograniczony czas dla gości i mieszkańców* Dubaju. Już teraz można zarezerwować sobie przejazd. Każdy, kto skorzysta z XLine, może podzielić się z całym światem swoimi wrażeniami dzięki zamontowanej na kasku kamerze Go-Pro, z której zdjęcia i video można otrzymać po przejeździe e-mailem.

„Nie bylibyśmy XDubai, gdybyśmy nie starali się wykraczać poza granice tego, co możliwe”, przekonuje Mohammed Javad, dyrektor generalny XDubai. „Po wielkim sukcesie pierwszej tyrolkiXLine, zapragnęliśmy podnieść poprzeczkę i zaproponować zarówno mieszkańcom, jak i gościom Dubaju prawdziwe przeżycie w stylu XDubai. Wynik zapiera dech w piersi: dwie, najdłuższe, jeżeli chodzi o miasta,tyrolkina świecie w jednym z najbardziej dynamicznych miejsc naszego globu.”

Dwie tyrolki poprowadzono równolegle. Z XLine może skorzystać 16 osób na godzinę, a każdy może zjechać, czy sfrunąć z kimś z rodziny, przyjaciół czy z pracy.  Rodzina i znajomi osób zjeżdżających mogą przyglądać się temu wyczynowi z promenady na marinie (Marina Promenade) obok centrum Dubai Marina Mall. Przedsięwzięcie wymagało szczegółowych planów i przygotowań, w tym podjęcia znacznych środków bezpieczeństwa, testów, dostosowania się do najsurowszych standardów w branży. Udało się je zrealizować dzięki ścisłej współpracy między poszczególnymi zainteresowanymi stronami, a przede wszystkimdzięki partnerom, do których należy punkt startu i lądowania, DubaiProperties i Emaar.

DubaiProperties od samego początku należy do liderów realizujących gigantyczne inwestycje budowlane w Dubaju. Celem spółki jest tworzenie miejsc oferujących wyjątkowe możliwości rekreacyjne mieszkańcom i gościom. Jako partner XDubai w ramach projektu XLinefirma udostępniła jeden z obiektów JBR, Amwaj, będący nie tylko dynamicznym kompleksem mieszkalnym, ale od teraz również gospodarzem niewiarygodnej platformy startowej XLine, bez której kolejka nie mogłaby zaistnieć.

Drugi partner XDubai w przedsięwzięciu XLine to Emaar, deweloper stojący za centrum Dubai Marina Mall, gdzie będą zaczynać się i kończyć przejazdy na tyrolce. W centrum handlowym znajduje się również nowy sklep XDubai, XShop, gdzie mogą zgłaszać się chętni na przejazd tyrolką,i gdzie można zakupić produkty firmy XDubai.

Przejazd XLine będzie kosztować 650 AED za osobę lub 1200 AED za dwie osoby, specjalne, zredagowane wideo i zdjęcia w cenie. Atrakcja będzie czynna od niedzieli do czwartku w godz. od 10:00 do 18:00  i od piątku do soboty w godz. od 10:00 do 19:00.

 


Warning: array_chunk() [function.array-chunk]: Size parameter expected to be greater than 0 in /home/robi12/domains/strefainformacyjna.pl/public_html/themes/portal/templates/header.php on line 10

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/robi12/domains/strefainformacyjna.pl/public_html/themes/portal/templates/header.php on line 12